A CEV-kupában folytatja a Vegyész

Nem sikerült a bravúr, a BL-selejtező visszavágóját is a görög PAOK Szaloniki nyerte, így ők jutottak a következő fordulóba, míg a magyar bajnok Vegyész RC Kazincbarcika a CEV-kupában folytathatja a küzdelmeket.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA-SELEJTEZŐ, VISSZAVÁGÓ

PAOK Szaloniki (görög) – Vegyész RC Kazincbarcika 3-0 (16, 12, 19)

Szaloniki, PAOK Sports Aréna, 1200 néző. V: Ozbar (török), Markelj (szlovén).

PAOK: Safranovics 11, Marquez 6, Curitsz 19, Gorcsanyuk 10, Takuridisz 6, Filippov. Csere: Konsztantinidisz (liberó), Okolics 1, Efraimidisz. Vezetőedző: Sergiu Stancu.

KAZINCBARCIKA: Németh Sz. 4, Macko 3, Szabó D. 11, Blázsovics 5, Banai 2, Páez 2. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Juhász P. 4, Toronyai, Árva 1, Milev 3. Vezetőedző: Marek Kardos.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:2, 8:3, 12:5, 16:9, 21:14. II. játszma: 1:2, 4:6, 9:6, 18:8, 21:10, 24:11. III. játszma: 3:5, 9:8, 16:8, 21:15, 24:17.

Továbbjutott: a PAOK Szaloniki (5-1, szettarány: 6-2).

A tervezetthez képest 63 perccel később indult el a mérkőzés helyszínére, a PAOK Sports Arénába csapatunk, ugyanis a busz ennyit késett – hivatalosan dugó miatt, de a szükséges lépéseket együttesünk így is megtette a találkozó felügyelőjénél és az Európai Röplabda Szövetségnél (CEV) is. Ettől függetlenül a játékosok jó hangulatban voltak, csak és kizárólag a mérkőzésre összpontosítottak, hiszen tudták, a közel kilencezer férőhelyes sportcsarnokban nem lesz könnyű dolguk.

A PAOK gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, öt-hatpontos előnyét gyorsan kiépítette, és innen nem is engedte felkapaszkodni a Kazincbarcikát, sőt még a fórját is növelni tudta (25:16).

A vendégek nem maradtak adósak a látványos labdamenetekkel, küzdöttek, ám a nyíregyházi odavágóval szemben ezúttal nem találták az ellenszert a görögök ellen. Szabó Dávid próbálta húzni övéit, de a kiválóan védekező Szalonikivel szemben egyszerűen nem akart jönni az áttörés. Cserékkel, időkérésekkel próbálkozott Marek Kardos, pályára küldte Vlado Milevet, Toronyai Miklóst és Árva Milánt is, de még az eredmény kozmetikázását sem engedték a vendéglátók (25:12).

A harmadik szettben kezdett a legjobban a VRCK, Juhász Péterék jól védekeztek és támadásban is megtalálták a módját a pontszerzésnek. 6:6-nál Szabó ütött egy jót, a labda a hazai blokkról pattant le, a játékvezető azonban ezt nem látta, és a PAOK-nak ítélte a pontot. Aztán ahogy az ilyenkor általában lenni szokott, a görögök jöttek lendületbe (13:7), és még többször is szerencséjük volt, de meg is dolgoztak érte. Carlos Páez két remek megmozdulással vétette magát észre (17:11), a görögök azonban végig összpontosítottak, így magabiztos győzelmet arattak és kerültek ezzel a selejtező 2. fordulójába (25:19), míg a VRCK a második számú európai kupasorozatban, a CEV-kupában folytatja november végén, ahol a cseh Kladno vagy a bolgár Montana Volley lesz az ellenfele.

Sergiu Stancu: – Szeretnék gratulálni a VRCK-nak, mert megnehezítették a dolgunkat, főleg az első mérkőzésen. Ugyanolyan meccsre számítottunk, mint a múlt héten, így elégedett vagyok az eredménnyel, de még inkább a mutatott játékkal. Sokkal jobban játszottunk, ennek köszönhettük a magabiztos sikerünket.

Marek Kardos: – Ma megtapasztalhattuk a PAOK és a Bajnokok Ligája igazi szintjét, minőségi röplabdát játszott ellenfelünk. Próbálkoztunk, de nem is játszottuk azt, amit tudtuk, és a görögök is ránk tudták erőltetni az akaratukat.

(Forrás: vrck.hu)

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés
UTE – Hungast Haladás 3:0 (23, 18, 15)
Férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő:
MEAFC-Miskolc – Szolnok 0:3 (–16, –15, –22)
Továbbjutott a Szolnok

A HÉT PROGRAMJA
Október 18., csütörtök
18:00 Sümegi RE – MÁV Előre (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport
20:00 Pécsi TE-PEAC – LV Sport Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)