Nem volt akadály a Slávia a BRSE-nek

Második mérkőzését is megnyerte a címvédő Swietelsky BRSE a MEVZA-kupában. Ellenfelük ezúttal az eddig két mérkőzéséből kettőt megnyerő szlovák Slávia Bratislava volt, amelyet azonban könnyedén kétvállra fektetett a magyar csapat.

NŐI EXTRALIGA

SWIETELSKY BRSE – SLÁVIA BRATISLAVA 3:0 (11, 20, 17)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Bardic, Muha (horvátok).

BÉKÉSCSABA: Tálas 2, Glemboczki 3, Bodnár 8, Perovics 7, Mlinar 10, Medics 7. Csere: Szpin (liberó), Szedmák 2, Pekárik 3, Molcsányi, Fábián 1, Bodovics 1. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

SLÁVIA: O’Neill 4, Nelson 3, Sepelová 6, Körmendyová 1, Kvasnová 2, Fricová 4. Csere: Magdinová (liberó), Reháková 1, Skrlecová, Marecková 1, Herdová 1. Vezetőedző: Michal Matusov.

Az eredmény alakulása. I. szett: 4:1, 12:6, 22:9. II. szett: 4:1, 9:7, 17:10, 23:16. III. szett: 3:4, 8:6, 13:9, 17:11, 22:16.

Kormos Mihály: – Így terveztük. Felkészültünk belőlük, jól működött a taktika. Igyekeztünk mindenkinek játéklehetőséget adni, ezért a második és a harmadik szett kissé döcögősre sikeredett. Szeretnénk ezen az úton haladni.

Michal Matusov: – Tudtuk, hogy a Békéscsaba otthon szinte legyőzhetetlen, jó játékrendszerben, precízen és higgadtan röplabdáztak.

Női Magyar Kupa-nyolcaddöntő:
Egri VSI – 1. MCM Diamant Kaposvár 0:3 (–7, –5, –6)
Továbbjutott a Kaposvár

1. mérkőzés:
DVTK FUX – MTK Budapest 3:0 (0, 0, 0)
A mérkőzést a vendégcsapat adminisztrációs hibája miatt nem játszották le, visszavágó október 31-én

A HÉT PROGRAMJA
Október 17., szerda
18:00 PAOK (görög) – VRCK (férfi BL-selejtező, visszavágó); Tv: DIGI Sport1
18:00 UTE – Hungast Haladás (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Ifjúsági olimpia, strandröplabda bronzmérkőzés (Hajós, Stréli), Buenos Aires
20:00 MEAFC-Miskolc – Szolnok (férfi Magyar Kupa nyolcaddöntő)
Október 18., csütörtök
18:00 Sümegi RE – MÁV Előre (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport
20:00 Pécsi TE-PEAC – LV Sport Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)