Heti program – három meccs is képernyőn

Ismét zsúfolt hete lesz a sportágnak idehaza, hiszen az élvonalbeli bajnokságban, illetve a Magyar és a nemzetközi kupákban összesen 23 hazai érdekeltségű találkozót rendeznek meg, nem beszélve arról, hogy a Buenos Aires-i ifjúsági olimpián Hajós Artúr és Stréli Bence már bejutott a legjobb négy közé.

 

Ami a nemzetközi kupameccseket illeti, kedden a női bajnok Swietelsky BRSE fogadja majd a szlovák Slávia Bratislavát a MEVZA-kupában, míg másnap a férfi aranyérmes Vegyész RC Kazincbarcika játssza BL-visszavágóját Szalonikiben, s mindkét találkozót a DIGI Sport1 televízió közvetíti.

Utóbbiaknak a továbbjutáshoz mindenképpen le kellene győznie a PAOK-ot, és ha ez csak 3:2-re sikerül, akkor ráadásul még aranyjátszma következik. Amennyiben a második meccset is a görögök nyerik, akkor a VRCK a CEV-kupában folytathatja a küzdelmeket. A barcikaiaknak vasárnap is lesz még egy nemzetközi mérkőzése, mégpedig a MEVZA-ban fogadják majd a szlovén Calcit Kamnikot.

Lesz még egy televíziós mérkőzés a héten, mégpedig az M4Sporton, a „szokásos” röplabdás idősávban, csütörtökön, amikor a Vasas Óbuda látogat Nyíregyházára.

 

A HÉT PROGRAMJA
Október 16., kedd
14:00 DVTK FUX – MTK Budapest (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
17:00 Egri VSI – 1. MCM Diamant Kaposvár (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő)
18:00 Swietelsky BRSE – Slávia Bratislava (szlovák; női MEVZA-kupa); Tv: DIGI Sport1
20:00 Hajós/Stréli – Hellvig/Ahman (ifjúsági olimpia, strandröplabda elődöntő)
Október 17., szerda
15:00 Ifjúsági olimpia, strandröplabda bronzmérkőzés
16:30 Ifjúsági olimpia, strandröplabda döntő
18:00 PAOK (görög) – VRCK (férfi BL-selejtező, visszavágó); Tv: DIGI Sport1
18:00 UTE – Hungast Haladás (női Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 MEAFC-Miskolc – Szolnok (férfi Magyar Kupa nyolcaddöntő)
Október 18., csütörtök
18:00 Sümegi RE – MÁV Előre (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női Extraliga); Tv: M4 Sport
20:00 Pécsi TE-PEAC – LV Sport Pénzügyőr (férfi Magyar Kupa-nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
Október 19., péntek
17:00 Palota – 1. MCM Diamant Kaposvár (női NB I)
17:00 Penta Gödöllői RC – Budaörsi DSE (női NB I)
17:30 Dunaferr – Kecskemét (férfi NB I, B-csoport)
19:00 UTE – Hungast Haladás (női Extraliga)
19:00 Jászberény – Swietelsky BRSE (női Extraliga)
19:00 Szolnok – Debreceni EAC (férfi NB I, B-csoport)
19:00 DVTK FUX – Szent Benedek-Balatonfüred (női NB I)
Október 20., szombat
16:00 Sümeg – Fino Kaposvár (férfi NB I, B-csoport)
17:00 MTK Budapest – TFSE (női NB I)
Október 21., vasárnap
16:00 Haladás Szombathely – Swietelsky BRSE (női Extraliga)
16:00 MÁV Előre – MAFC-BME (férfi NB I, A-csoport)
16:30 Pécsi TE-PEAC – SZESE Győr (férfi NB I, A-csoport)
19:00 VRCK – Calcit Kamnik (szlovén; férfi MEVZA-kupa)
19:00 TFSE – Penta Gödöllői RC (női NB I)