Megszerezte első győzelmét a Jászberény

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a női Extraligában, amelyen a Hungast Haladás fogadta a Jászberényt. A házigazdáknak az első és a második játszmában is voltak nyerési esélyeik, de a rutinosabb vendégcsapat végül három szettben szerezte meg a győzelmet. A Magyar Kupa nyolcaddöntőjében a Vasas sima győzelmet aratott a TFSE otthonában.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA

HUNGAST HALADÁS–JÁSZBERÉNY 0:3 (–24, –23, –20)

Szombathely, 250 néző. V: Árpás, Mezei.

HALADÁS: Kolada, Takács B. 13, Kinser 9, Kalman 7, Wallner 14, Huff 5. Csere: Lojen (liberó), Reljics, Csóka, Bokor. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.

JÁSZBERÉNY: Petrenkó 5, Cveticsanyin 10, Devaney 12, Petőváry 10, Jakovcsuk 14, Pintér 11. Csere: Lékó (liberó), Maliseva 1. Vezetőedző: Deme Gábor

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:2, 16:15, 20:21. II. játszma: 6:8, 14:16, 20:21. III. játszma: 4:8, 9:16, 13:21.

Bedőcs Gergely: – Az első két játszma szoros volt, ám a harmadikban semmi mást nem tudtam tenni, mint szétcserélni a csapatomat, hogy ezzel kizökkentsem a Jászberényt a játékából. A nyitásainknak nem voltak olyan erősek, illetve hatékonyak, mint ahogyan azt előzetesen elterveztük, és sajnos kiszámítható volt a játékunk.

Deme Gábor: – Most csak a győzelem volt elfogadható. Nagyon mélyről kell felállnunk, hogy ha partiban akarunk lenni a riválisainkkal.