Férfi NB I: megizzadt a Kaposvár a Debrecen ellen

Meglepően jól kezdett a két korábbi válogatottal, Bagics Balázzsal és Tóth Andrással felálló Debrecen a Fino Kaposvár elleni bajnoki nyitányon, és az első felvonásban egészen a hajráig üldözte egymást a két együttes. Ennek a szettnek a végét viszont még a hazaiak bírták jobban, nem úgy mint a másodikét, amit szinte végig vezetve a vendégek nyertek. A harmadik felvonás ismét kaposvári sikerrel zárult, majd a negyedik szettben sokáig megint Bagicséknál volt az előny. Ezúttal 23:23-nál egalizált a Fino, majd a Demeter-legénység végül a harmadik mérkőzéslabdáját be is ütötte, amivel ha nehezen is, de 3:1-re nyerni tudott a rekordbajnok. A B-csoport másik mérkőzésén a Sümeg 3-0-ra verte a fiatal Dunaferrt.

Az A-csoportban Székesfehérváron nyert a Pénzügyőr, a MAFC pedig ugyancsak három szettben verte az újonc Győrt.

A-csoport

Székesfehérvári MÁV Előre SC – Pénzügyőr 0:3 (-20, -20, -18)

Székesfehérvár, 100 néző. V.: Szabó Zs., Kiss Z.

MÁV: Guzmics 2, Kaposi 11, Kholman 9, Salazar 8, Neukum 4, Stefanovics 6. Csere: Nagy Á. (liberó), Szőke, Németh Zs. 1, Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.

Pénzügyőr: Viutiuk 8, Rása 6, Magyar 5, Kiss D. 10, Flachner D. 11, Szalai 6. Csere: Bán, Lassú (liberók), Tordai, Bokor 1. Vezetődező: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 9:16, 13:21. II. játszma: 5:8, 12:16, 18:21. III. játszma: 5:8, 11:16, 13:21.

Németh Ödön: Úgy érzem, hogy méltó ellenfele voltunk a Pénzügyőrnek. Az első két játszmában helyenként jól játszottunk és egyenrangú partner voltunk. Összességében az eredmény hűen tükrözi a két csapat közti különbséget, de a mai játékunkra építhetünk a folytatásban.

Jókay Zoltán: Nem volt könnyű ez a mérkőzés. Komolyan vettük az ellenfelet, és jó hozzáállással, jó hangulatban, a megengedettnél valamivel több hibával is biztosan nyertünk.

cof

MAFC-BME – SZESE Győr 3:0 (19, 18, 22)

Budapest, 100 néző. V.: Sík, Vári.

MAFC: Kun 6, Bohnicsek 12, Bakóczi A. 3, Szabó B. 4, Csépke 2, Németh F. 13. Csere: Eke 1., Posztós 1. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Győr: Szántósi 6, Horváth 1, Szabó G. 15, Földes 1, Flachner K., 4, Biró 1. Vezetőedző: Fehér Tibor.

Schildkraut Krisztián: Minden kezdet nehéz, a folytatásban sokkal több koncentrációt, pontosabb játékot várok. Ma a győzelem volt a legfontosabb.

Fehér Tibor: A nagyobb rutinnal rendelkező MAFC ellen megpróbáltuk a maximumot nyújtani, de egyelőre még csak ennyire futotta. Nincs miért szégyenkeznünk.

B-csoport

Fino Kaposvár SE – Debreceni EAC 3:1 (23, -21, -23, 25)

Kaposvár, 300 néző. V. Halász T., Ujházi.

Kaposvár: Keen, Horváth K. 7, Nagy J. 8, Nagy P. 24, Bozóki 8, Kalmár 7. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Bögöly 8. Vezetőedző: Demeter György.

Debrecen: Budai 10, Tóth A. 3, Kiss I. 4, Bagics B. 21, Hubicska 25, Remete 4. Csere: Kiss D., Mészáros Z. (liberók). Vezetőedző: Fodor Antal.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:6, 15:16, 19:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 21:20. IV. játszma: 7:8, 15:16, 20:21, 23:22.

Demeter György: Nem valósultak meg az elképzeléseink. Abban bíztam, hogy a jó nyitások megadják az alaphangot a sikeres játékhoz, de sokat hibáztunk. Küzdenünk kellett ezért a sikerért.

Fodor Antal: Gratulálok a Kaposvárnak! Ha nem követtünk volna el gyermeteg hibákat, akár még meglepetést is okozhattunk volna. Mindent összevetve, nem vagyok elégedetlen.

Sümegi RE – Dunaferr SE 3:0 (19, 20, 17)

Sümeg, 100 néző. V.: Halász E., Mezőffy.

Sümeg: Török R. 3, Kunert 14, Sow 11, Erki 9, Németh Z. 4, Tigyi 4. Csere: Illés (liberó), Óhidi, Péter B. 1. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Dunaferr: Iván G. 3, Laczi 7, Tomanóczy B. 6, Matyiák 4, Iván B. 8, Móró 4. Csere: Sárközi (liberó), Balázs B., Hatvany 3, Csizmadia 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Tamás Zoltán: Még nincs annyi edzés a csapatban, amennyit szeretnénk, egyenként viszont mindenki jól teljesített. Bízom benne, hogy a folytatásban egyre olajozottabban működik majd a gépezet.

Tomanóczy Tibor: Megérdemelten győzött a Sümeg, a rutin felülmúlta a fiatalságot. Túlizgultuk a mérkőzést.