Ismét öt szett, de ezúttal nyertünk!

Lejátszotta második Európa-bajnoki selejtezőjét férfi röplabda-válogatottunk. A mieink Svájcban győztek 3:2-re, s ennek a sikernek köszönhetően, jobb pontarányukkal feljöttek a csoport második helyére. Csapatunk a jövő héten kétszer is megmérkőzik Ukrajnával: szerdán idegenben, szombaton pedig a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

SVÁJC – MAGYARORSZÁG 2:3 (–23, 21, –19, 23, –13)

Schönenwerd, 1000 néző. V: Juracek (szlovák), Harizanov (bolgár).

SVÁJC: Zeller 14, Brandli 11, Roos 19, Ulrich 22, Ehrat 11, Harksen 2. Csere: Fischer (liberó), Müller, Giger, Maag 1. Szövetségi kapitány: Mario Motta.

MAGYARORSZÁG: Keen 2, Németh Sz. 15, Nagy J. 13, Pádár 3, Gergye 18, Szabó A. 6. Csere: Deák (liberó), Baróti 25, Dávid Cs., Bozóki. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:1, 6:8, 7:10, 10:11, 11:14, 15:15, 17:19, 21:20, 16:24. II. játszma: 4:2, 9:10, 14:12, 18:15, 21:16, 24:20. III. játszma: 6:2, 9:4, 11:13, 14:14, 16:19, 17:22, 15:22, 18:24. IV. játszma: 7:3, 8:7, 9:9, 14:11, 15:15, 19:17, 20:20, 23:21, 24:23. V. játszma: 3:3, 3:6, 4:8, 10:10, 12:14.

Bár a meccs elején a hazaiak vezettek két ponttal, azonban a mieink gyorsan ledolgozták a hátrányt átvették a vezetést, sőt három ponttal is megléptek. 15:15-nél azonban egy ásszal egyenlítettek a hazaiak, de ez sem zavarta meg a mieinket, és gyorsan megint visszaállt a kétpontos differencia. 20:18-as vezetésünk után azonban egy hárompontos sorozattal vették vissza a vezetést a svájciak, s Bogdan Tanase kénytelen volt időt kérni. Ennek köszönhetően 23:23 után egy remek blokkal a mieink jutottak játszmalabdához, és egy hármas blokkal, Nagy József révén sikerült is értékesíteni (23:25).

A második szett egy kisebb közjátékkal kezdődött, mert rossz volt az eredmény, ami után percekig állt a játék. Ez kicsit meg is zavarta a mieinket, így a svájciak mentek el két ponttal, de szerencsére gyorsan kilábaltak a mieink a gödörből, és aztán Baróti Árpád vezérletével le is dolgozták a hátrányt, sőt éppen az átló ászával a vezetést is átvették. Sajnos csak átmeneti ideig, mert a játszma közepén megint kettővel, a végjátékban pedig hárommal is vezettek a hazaiak. Ezúttal hiába kért időt a kapitány, rövidesen öt pont volt a különbség, és ezt már nem tudták ledolgozni a mieink (25:21).

A harmadik játszmát sem kezdtük jól, a játékvezetők több hálóhibát is ítéltek, és így négy, majd öt ponttal léptek meg a svájciak. Sajnos a nyitásfogadásunk is akadozott, de aztán szerencsére a hazaiak is belehibáztak, és Nagy József hetes nyitássorozatával nem csak egyenlíteni, hanem fordítani is sikerült. Barótit és Gergyét nem tudták tartani, s a nyitásaink is jelentősen feljavultak, így aztán a végjátéknak öt pontos előnnyel futottunk neki. Szabó Alpár blokkjával aztán hat szettlabdánk is volt, amiből a másodikat sikerült is értékesíteni (19:25).

A negyedik játszma megint nem a mi szánk íze szerint kezdődött, és ismét néggyel vezettek a hazaiak, de aztán sikerült rendezni a sorokat és visszazárkóztunk egy pontra, majd egyenlítettünk. A vezetést sajnos nem sikerült átvenni, de leszakítani sem tudták a csapatot. A végjátékban azonban így is két pont volt az előnyük, de sikerült egyenlíteni, azonban így is a hazaiaknak lett szettlabdájuk, amit aztán értékesítettek is (25:23).

Megint jöhetett az ötödik szett, most azonban már az elején is jól koncentráltunk, s a svájciak csak a rontott nyitásaink miatt tudták tartani magukat eleinte. 3:3 után azonban sorozatban három magyar pont következett, sőt a térfélcserénél már négy volt a mieink előnye. A lélegzetvételnyi szünet a hazaiaknak tett jót, mert ki tudtak egyenlíteni. A vezetés azonban rendre mi szereztük meg, sőt 12:12 után előbb Szabó Alpár, majd Németh Szabolcs szerzett pontot, ezzel két meccslabdához juttatva a válogatottat. Az elsőt még hárították, de a másodikat aztán a 25 pontjával a meccs legeredményesebbje, Baróti kíméletlenül bebombázta (13:15).

Bogdan Tanase: – Nagyon nehéz volt “visszajönni” a múltkori makedónok elleni mérkőzés után. De a győzelem az győzelem, gratulálok a játékosaimnak a kemény küzdelemért. Minden játékossal elégedett vagyok de szeretném kiemelni a csapatkapitány teljesítményét, soha nem adja fel, bármilyen nehéz helyzetbe kerül a csapat, és mint egy ragasztó tartja össze a csapatot. Örülünk a győzelemnek, de még sokat kell dolgoznunk, és ehhez több időre van szükség.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN: Macedónia–Ukrajna 2:3

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Ukrajna 2 győzelem/5 pont, 2. MAGYARORSZÁG 1/3 (5:5 játszmaarány, 219:217 pontarány), 3. Macedónia 1/3 (5:5, 217:224), 4. Svájc 0/1