Férfi EL: remek házigazda volt Kazincbarcika

A horvátok elleni válogatott mérkőzésen debütált rendezőként Kazincbarcika, s a város igazi ünneppé varázsolta ezt a napot. Hogy tökéletes legyen, ahhoz egy győzelem hiányzott, de ez a csoportban éllovas horvát válogatott ellen irreális elvárás lett volna.

FÉRFI EZÜST EURÓPA LIGA, 4. FORDULÓ

Magyarország – Horvátország 0:3 (–17, –19, –18)

Kazincbarcika, 500 néző. V: Jordanov (bolgár), Halász T.

Magyarország: Keen 1, Dávid Cs. 3, Szabó A. 5, Pádár 9, Blázsovics 2, Nagy J. 6. Csere: Deák, Pápai (liberók), Krupánszki, Gebhardt N. 3, Bögöly 1, Kaszap, Kalmár, Banai. Szövetségi kapitány: Bogdan Tanase.

Horvátország: Sestan 10, Mihalj 6, Andric 13, Peterlin 12, Dukic 8, Zhukouski 3. Csere: Pervan (liberó). Szövetségi kapitány: Ivan Rancic.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:1, 6:6, 7:8, 12:15, 13:17, 14:21, 17:24. II. játszma: 4:4, 5:8, 10:11, 14:14, 17:21, 19:24. III. játszma: 2:5, 6:7, 9:9, 11:14, 14:20, 18:24.

Első alkalommal rendeztek válogatott mérkőzést Kazincbarcikán, s az idei bajnokcsapat városa alaposan kitett magáért: amellett, hogy a legnagyobbtól a legapróbbig, mindent biztosítottak a tökéletes mérkőzésrendezéshez, szerdán egész nap röplabdával kapcsolatos események zajlottak a településen, így túlzás nélkül állíthatjuk, hogy egy napra a honi röplabdázás fővárosává váltak.

A remek feltételekért a válogatott sem akart adós maradni és kifejezetten jól kezdték a mieink a meccset – a közönség legnagyobb örömére a VRCK játékosa, Blázsovics Péter is alaposan kivette a részét a pontgyártásból –, és 4:1-re is elhúztak, azonban gyorsan felébredtek a csoportban vezető horvátok és 6:6-nál egyenlítettek. Felváltva estek a pontok a játszma közepéig, 11:11 után tudott az ellenfél többel is elhúzni. Küzdött, hajtott a válogatott, volt olyan labda, amit Pádár Krisztián a zsűriasztalról hozott vissza, de sajnos az ütések pontatlanok voltak, és a jobb erőből álló horvátok minden hibát megtoroltak. Végül hét játszmalabdájuk is volt, amiből már az elsőt beütötték (17:25).

A második játszmában 5:5 után lódultak meg déli szomszédjaink, de ezúttal nem sikerült annyira elszakadniuk. Sőt, Nagy József nyitásaival 14:14-nél sikerült egyenlíteni. 17:17 után azonban sorozatban négy vendégpont következett, s ez ismét megpecsételte a szett sorsát (19:25).

A harmadik felvonást sem kezdték túl jól a mieink, ismét nekik kellett futniuk az eredmény után. Szerencsére ezt viszonylag eredményesen tették és Keen Cameron ászával 9-nél egyenlíteni tudtak. Ez volt azonban a mieink utolsó fellángolása, Bogdan Tanase ezt követően a cserejátékosoknak is játéklehetőséget adott, s így a vendégek fokozatosan el is húztak. Végül hat meccslabdájuk volt, s Peterlin ászával már az elsőt be is ütötték (18:25).

Bogdan Tanase: – Erő nélkül játszottunk, nagyon fáradtak voltunk. Három naponta játsszuk a meccseket és úgy látszik, ez ennek a fiatal csapatnak még túl sok, míg a horvátok sokkal jobb játékerőt képviselnek.