Újabb hasznos tesztmeccs: egy játszmát nyert a női válogatott Finnországban

A magyar női röplabda-válogatott Tamperében 3-1-re kikapott Finnország csapatától az Arany Európa Liga 3. fordulójában. A vereség ellenére keserűségre semmi ok, Magyarország ugyanis biztosan ott lesz a sorozat négyes döntőjében, arról nem is beszélve, hogy még így is pozitív mérleggel áll a B csoportban, és akár meg is nyerheti.

Végeredmény, női röplabda Arany Európa Liga, B csoport:

Finnország – Magyarország 3-1 (19, -23, 16, 19)

Tampere, Ice Arena , 2000 néző. V.: Muha (horvát), Aro (finn)

Finnország: Karhu 17, Öhman 8, Alanko 5, Vilponen 16, Laakkonen 2, Korhonen 19. Csere: Sievänen (liberó), Pihljamäki 7. Szövetségi kapitány: Tapio Kangasniemi
Magyarország: Sándor R. 10, Pekárik 12, Németh A. 7, Szakmáry 18, Nagy E. 4, Bleicher R. 1. Csere: Molcsányi (liberó), Szűcs K., Szedmák 6, Dékány, Bagyinka, Pintér 3. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt

Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:3, 11:11, 15:15, 22:17, 24:19, II. játszma: 0:1, 8:2, 10:8, 14:10, 15:15, 20:23, 23:25), III. játszma: 6:4, 12:8, 16:11, 22:15, 25:16, IV. játszma: 2:2, 8:4, 15:10, 19:11, 19:16

Jobban kezdték a házigazdák a mérkőzést és 7:3-ra elléptek, de Szakmáry ütéseivel, valamint a jól záró fallal 11:11-nél utolértük őket. Ekkor ismét magukra találtak a finnek, de nem engedtük, hogy nagyobb előnyt építsenek ki. Ez egészen 15:15-ig tartott, amikor néhány elképesztő mentéssel és ponttal kaptak erőre, elhúztak 22:17-re, majd 24:19-nél rögtön az első szettlabdájukat kihasználva behúzták az első játszmát. (25:19)

A hazaiak lendülete a második játszmára is megmaradt, 8-2-vel kezdtek és látszott rajtuk, hogy jóval magasabb fordulatszámon pörögtek, mint mi. Ebből aztán sikerült hatot is lefaragni, de nem tört meg a finn csapat, őrizte 1-2 pontos előnyét, egészen 15-15-ig, amikor összejött az egyenlítés. Innentől fej-fej mellett haladt a két csapat, majd 23-20-ra elléptünk. Ekkor még tudtak egyenlíteni, viszont az utolsó két pont Pekárik Eszter és Németh Anett révén a miénk lett, így sikerült megfordítani a játszmát. (23:25)

A harmadik felvonásban is a vendéglátók kezdtek jobban, de a magyarok most nem adtak akkor előnyt a hazaiaknak, igaz, a finnek így is kiépítettek egy ötpontos előnyt, egyszerűen jóval koncentráltabban játszottak ebben a játszmában. Fokozatosan távolodtak tőlünk, végül 24:16-nál rögtön beütötték az első szettlabdájukat, amivel összesítésben 2:1-re vezettek (25-16).

A negyedik szett hasonlóan alakult, mint a harmadik, eleinte szorosan haladt a két csapat, majd pontról pontra ellépett Finnország. 19-11-nél zsinórban 5 pontot szereztünk, amivel megcsillant egy halvány reménysugár, de a lendületet megtörte egy finn időkérés, valamint 1-2 vitatható játékvezetői ítélet. 24-19-nél kihasználták az első meccslabdájukat, így 3-1-es szettaránnyal győztek, Magyarország pedig elveszítette a veretlenségét az Arany Európa Ligában.

Jan De Brandt: Nem kezdtünk jól, a finnek jóval energikusabbak voltak, de tulajdonképpen ez igaz volt az egész mérkőzésre. Támadásban okosabban játszottak, míg a mi védelmünk nem volt az igazi, ráadásul a szerváink sem működtek olyan jól, mint otthon. A finn csapat jóval fizikálisabb, nagy centerekkel, akik sokat blokkoltak. 1-1 után azt hittem, meg tudjuk fordítani, de jött a szokatlan nyolcperces szünet, így kiestünk a ritmusból. Főleg akkor, amikor a harmadik szett elején, valamint a negyedik végén a finn bíró olyanokat kezdett el fújni, amiket csak ő látott. Legalább 6-7 ilyen ítélete volt, nem értem, mi szükség volt erre, miért nem lehetett hagyni játszani a csapatokat? Nagyon nem értek egyet azzal, hogy a meccseken az egyik bírónak hazainak kell lennie, ez egy nemzetközi verseny, miért nem lehet független, akár szomszédos országokból hívni őket? Baj persze nincs, a négyes döntőre kell majd formába kerülni.