Női válogatott: Könnyed bemelegítés Izrael ellen

dav

Lejátszotta első felkészülési mérkőzését a magyar női röplabda-válogatott, amely Szigetszentmiklóson könnyedén, 4:0-ra legyőzte Izraelt a négyszettesre tervezett találkozón. Szerdán ugyancsak Izrael lesz az ellenfél, de már Budapesten, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnokában.

MAGYARORSZÁG – IZRAEL 4:0 (22, 22, 12, 14)

Szigetszentmiklós, 100 néző. V: Tillmann, Vári.

MAGYARORSZÁG: Tálas 3, Sándor 8, Nagy E. 8, Németh A. 3, Szűcs K. 9, Pintér 7. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Bagyinka 1, Szedmák 4, Glemboczki 2, Villám 3, Szakmáry 13, Pekárik 6, Dékány 9. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.

IZRAEL: Goffer 2, Marmen 14, Dudockin 4, Malik 17, Lander 8, Chodorov 2. Csere: Zilberman (liberó), Kopilovich, Ganah 1, Stein, Lahav. Szövetségi kapitány: Giuseppe Cuccarini.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 4:6, 7:6, 11:11, 17:15, 22:18, 22:21, 24:21. II. játszma: 4:2, 8:7, 15:8, 16:13, 17:17, 21:20, 24:22. III. játszma: 5:3, 7:4, 10:8, 18:9, 23:11, 24:12. IV. játszma: 5:3, 14:4, 20:7, 21:10, 24:11.

Némileg kísérleti volt a mieink kezdőcsapata az Izrael elleni első, nem hivatalos felkészülési mérkőzésen, hiszen az újoncok közül Németh Anett és Szűcs Kinga is bekerült a hatosba, a játszma közepén pedig aztán Bagyinka Fanni és Szedmák Réka is játéklehetőséghez jutott. Az elejét leszámítva gyakorlatilag végig a mieink vezettek az első játszmában egy-két ponttal, a végén pedig sikerült néggyel is elhúzniuk. Sándor Reni ott folytatta, ahol három éve abbahagyta, de a friss játékosok sem voltak megilletődöttek, főleg Szűcs volt elemében. A vendégeknek ugyan még sikerült feljönniük egyre, de aztán két újabb magyar pont következett és végül gond nélkül nyertek is a mieink (25:22).

A második szettben Lékó Lilla is pályára lépett, viszont Bagyinka volt a feladó, s a mieink pedig 8:7 után faképnél hagyták a vendégeket, még pedig hét ponttal. Utána azonban jött egy hullámvölgy és egy pontos előnynél Jan De Brandt időt is kért. Hiába, mert egy hálóérintés után egyenlítettek az izraeliek, azonban a vezetést nem tudták átvenni. fej fej mellett haladt a két csapat 22:22-ig, ekkor azonban sorozatban két pontot is szereztek a mieink, majd végül Németh Anett blokkjával a szettet is megnyerte (25:22).

A harmadik szettre gyakorlatilag sort cserélt a kapitány, miután Szakmáry Gréta, Dékány Bernadett, Pekárik Eszter és Villám Lilla is a pályára került (csak a vizsgázó Bleicher Réka nem lépett pályára ezúttal). Alaposan be is kezdtek a mieink, a szett közepén kilenccel is vezettek már Pekárik remek szerváival és Szakmáry elementáris bombáival. Végül annyira sima lett ez a játszma, hogy tizenhárom volt a különbség (25:12).

A negyedik játszmában 5:4 után Dékány Berni szerválta meg alaposan az ellenfelet, s meg sem álltunk tíz pontos különbségig. Az izraeliek elfáradtak, s ekkor már nem volt egy súlycsoportban a lét csapat. Hiába ez már nem az az izraeli csapat, amelyik négy éve csak rosszabb szettaránnyal maradt le a mieink mögött az Eb-selejtezőkön. Végül Villám ászával jutott 13 szettlabdához a csapat, igaz, ebből hármat is hárítottak a vendégek, végül azonban Pekárik feltette az i-re a pontot (25:14).

Jan De Brandt: – Ma az volt a cél, hogy mindenkit lássak játszani. Próbáltam úgy összerakni a csapatot, hogy egy-egy rutinos játékos mellé kerüljenek be újak, hogy szokták egymást. Ugyanez lesz a helyzet holnap is, de Szedmák Réka és Glemboczki Zóra is több lehetőséget fog kapni és játszani fog a ma vizsgája miatt hiányzó Bleicher Réka is.

A válogatottak hazai felkészülési és Európa Liga-mérkőzései:
05.15, 18:00 Magyarország–Izrael, Szigetszentmiklós (női felkészülési)
05.16, 18:00 Magyarország–Izrael, Budapest, Közszolgálati Egyetem (női felkészülési)
05.20., 18:30 Magyarország–Franciaország, Budapest, Közszolgálati Egyetem (női EL)
05.23., 16:00 Magyarország–Albánia, Budapest, Közszolgálati Egyetem (férfi EL)
05.23., 18:30 Magyarország–Horvátország, Budapest, Közszolgálati Egyetem (női EL)
05.30., 18:30 Magyarország–Horvátország, Kazincbarcika (férfi EL)
06.06., 16:00 Magyarország–Fehéroroszország, Érd (férfi EL)
06.06., 18:30 Magyarország–Finnország, Érd (női EL)

Jegyinfó: a találkozókra napijegyek lesznek, tehát a kettős meccsekre ugyanúgy 1500 forintba kerülnek a belépők, mint a szóló találkozókra. A diák és nyugdíjas belépőket 1000 forintért lehet megvenni, és minden találkozón az első száz 12 éven aluli gyermek ingyen tekintheti meg a meccset. Az Izrael elleni két női felkészülési mérkőzésre a belépés díjtalan.