Barcikai örömünnep

Óriási csatában a Kazincbarcika 3:2-re legyőzte a címvédő Kaposvárt a férfi NB I döntőjének negyedik mérkőzésén, így 3–1 összesítéssel – a Magyar Kupa után – a bajnoki aranyat is elhódította.

Bajnokavatás vagy újabb kaposvári túra – nagyjából ez volt a kérdés a férfi NB I fináléjának negyedik, rendhagyó módon kazincbarcikai mérkőzése előtt, hiszen 2:1-re az egész évben ellenállhatatlan Kazincbarcika vezetett a címvédő Kaposvár ellen.

Jól is kezdett a kihívó, 3:1-re vezetett, ám Nagy Péter jó szerváival, illetve pontjaival fordított a Kaposvár (3:5). Bár a vendégek rövid ideig tartották egy-két pontos előnyüket, Demeter György már 11:9-es hátrányban kért időt. Szabó Dávid remek nyitásaival meglépett a házigazda (15:9), de több rontás miatt zárkóztak a vendégek, így Daniel Oravec is a kispadhoz szólította övéit. Jót tett az elbeszélgetés, egészen 18:13-ig húzott el a Barcika, viszont a hajrá nem alakult könnyen számára. Olyannyira nem, hogy a Kaposvár 24:21-es hátrányban három szett labdát hárított, és megnyerte a játszmát (25:27).

A második játszma első felében fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán viszont állva hagyta ellenfelét a Kazincbarcika. Demeter György 14:10-nél és 20:12-nél is hiába kért időt, a házigazda kegyelmet nem ismerve egyenlített (25:17).

A harmadik játszma a korábbiakhoz hasonló forgatókönyv szerint kezdődött: egyik együttes sem hagyta ellépni a másikat. Jelentősebb hibák és szép megoldások váltották egymást. Bármennyire is kalkulálható volt, hogy a kaposvári támadások nagy részét Nagy Péter fejezi be, a kazincbarcikaiaknak így is meggyűlt a bajuk a rutinos ütővel. A hajrában 20:18-ra, majd 21:19-re is a hazaiak vezettek, de 22:22-nél egyenlített a Kaposvár, majd Daniel Oravec időkérései ellenére a szettet is behúzta (23:25).

A játszmaveszítéstől megzavarodva hibát hibára halmozott a házigazda (3:6), a gyors időkéréskor a rangidő Szabó Dávid nem is győzte tüzelni társait. Hatott a mondanivaló, mert a Barcika Vlado Milev nyitásaival és Mészáros Dömötör jó megoldásaival előnyre tett szert, majd a játszma felénél ellépett ellenfelétől, és nem is hibázott (25:18).

A mindent eldöntő szettet kezdetén a tapasztalt játékosok alkotta Kazincbarcika bírta jobban a nyomást, ám a Kaposvár összeszedte magát, és 12:10-re is vezetett, majd 14:12-nél két meccslabdához jutott, aztán 15:14-nél és 16:15-nél újabbhoz. A somogyiak nem éltek a lehetőségekkel, a Barcika viszont nem hibázott 18:17-nél, így 2006 után ismét övé lett a bajnoki arany, ráadásul duplázott, hiszen márciusban a Magyar Kupát is megnyerte (19:17).

NB I, FÉRFIAK, DÖNTŐ
Vegyész RC Kazincbarcika–Fino Kaposvár SE 3:2 (–25, 17, –23, 18, 17)
Kazincbarcika, 900 néző. V: Bátkai-Katona, Szabó P.
KAZINCBARCIKA:
Milev 22, Juhász P. 9, Páez 5, Mészáros 22, Banai 9, Szabó D. 24. Csere: Dudás (liberó), Toronyai, Gebhardt N., Blázsovics. Vezetőedző: Daniel Oravec.
KAPOSVÁR:
Nikolov 12, Nagy J. 8, Nagy P. 36, Bögöly 5, Vajda T. 6, Keen 6. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Kalmár, Horváth K. 6. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma:
3:1, 3:5, 7:7, 14:9, 18:13, 19:17, 22:19, 24:21, 25:26. II. játszma: 3:4, 13:10, 20:12, 23:16. III. játszma: 1:3, 6:6, 10:12, 17:15, 20:18, 23:24. IV. játszma: 2:3, 3:6, 10:8, 15:12, 20:15, 24:17. V. játszma: 2:1, 6:2, 8:8, 10:12, 12:14, 17:16.

Daniel Oravec: – Az élet írja a forgatókönyvet, ezúttal nehéz meccsen nyertünk, ennél nagyobb öröm nem is kell. Az idegesség legyőzése után a szívünkkel győztünk. Háromszor is vesztett helyzetben voltunk, háromszor álltunk fel, pedig a Kaposvár roppant erős ellenfél volt. A bajnokság kezdetén esélyesek voltunk, de a sikerhez rengeteg munka, és mint most látszott, szerencse is kellett.
Demeter György:
– Elismerésem a Kazincbarcikának. Nehéz okosságot mondani arra, mi döntött ezúttal, ők csinálták meg az utolsó pontot, ennyi. Elég sok hibával játszottunk, főleg nyitásfogadásban, de mégis többször tudunk fordítani. Büszke vagyok a csapatomra, amely méltó ellenfele volt a remek Kazincbarcikának.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcának végeredménye: 3–1 a Kazincbarcika javára.