Bravúrosan nyertek a fiúk, a lányok sem vallottak szégyent

Lejátszotta első Európa-bajnoki selejtezőjét férfi és női junior-válogatottunk. Előbbiek bravúros győzelmet arattak Észtország ellen, míg utóbbiak a házigazda szerbekkel meccseltek és két játszmában is tartani tudták velük a lépést, de végül vereséget szenvedtek.

Férfi U20-as Eb-selejtező:

Magyarország – Észtország 3:1 (19, 22, –18, 23)

Vityazevo (Oroszország), 50 néző. V: Milonakisz (görög), Niewiarowska (lengyel).

Magyarország: Fülöp 9, Flachner D. 9, Szabó Barna 3, Horváth K. 11, Szabó M. 6, Csizmadia 2. Csere: Farkas R., Tomanóczy B., Kiss M. 4, Szabó Bence. Szövetségi edző: Tomanóczy Tibor.

Észtország: Toom 6, Parrol 6, Taht 11, Hurt 11, Varblane 6, Kallend. Csere: Maar (liberó), Pőlluste 9, Kaljuvee 1, Lőhmus 6, Tammearu. Szövetségi edző: Urmas Tali.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:11, 21:13. II. játszma: 8:7, 16:15, 21:19. III. játszma: 8:5, 12:16, 16:21. IV. játszma: 8:6, 16:13, 21:18.

Tomanóczy Tibor: – Az első két szett úgy zajlott, ahogy megkomponáltuk. A harmadikban egy kis homok került a gépezetbe, mert elveszett a hitünk, de a negyedikben a szerkezet váltás jól sikerült, a helyén volt a szívünk és ez vezetett a győzelemre. Úgy gondolom, megtaláltuk az utat a következő mérkőzésekre is.

Női U19-es Eb-selejtező:

Szerbia – Magyarország 3:0 (22, 10, 21)

Zrenjanin (Szerbia), 200 néző. V: Lot (olasz), Maifosisz (ciprusi).

Szerbia: Miroszavljevics 12, Delics 10, Csarics 6, Milunovics 10, Dokics 6, Perovics 7. Csere: Kocsics (liberó), Lekics. Szövetségi edző: Marijana Boricsics.

Magyarország: Petrenkó 3, Sebestyén 5, Király 3, Szedmák 10, Kökény 7, Kovács L. 4. Csere: Kundrák (liberó), Körtvélyessy 2, Pap, Oláh, Tóth-Bagi. Szövetségi edző: Jerome Dumas.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:14, 21:18. II. játszma: 8:3, 16:6, 21:7. III. játszma: 7:8, 15:16, 21:20.

Jerome Dumas: – Sok problémánk volt a nyitásfogadásunkkal, ami nagyban befolyásolta az eredményességet. A harmadik játszmában változtattunk, de sajnos a végén ismét megnyitottak minket a szerbek.

A TOVÁBBI PROGRAM:
Április 27., péntek
15:00 Magyarország – Hollandia (női U19-es Eb-selejtező); Zrenjanin, Szerbia
19:00 Oroszország – Magyarország (férfi U20-as Eb-selejtező); Vityazevo, Oroszország