Idegenben kerültek előnybe Szakmáry Grétáék

Szakmáry Gréta csapata Stuttgartban győzött, a német női bajnokság döntőjének első mérkőzésén. A mérkőzés legjobbja ráadásul a magyar légiós lett.

Szombat este rendezték meg a német női bajnokság döntőjének első mérkőzését, amelyen Sándor Renáta csapata, az MTV Allianz Stuttgart Szakmáry Gréta klubját, a Schwerint fogadta. A találkozó óriási csatát hozott: a hazaiak szereztek vezetést, azonban a Schwerin fordított, végül azonban a hazaiak kiharcolták a döntő játszmát, ott azonban a vendégek diadalmaskodtak. Érdekes, hogy az öt játszmában mindössze egyetlen ponttal szerzett többet a Schwerin (107:106).

Mindkét magyar játékos a kezdőcsapatokban kapott helyet, s közülük Sándor Renáta 12 pontig jutott, 10 támadása mellett 1-1 ásza és blokkja ért pontot. A túloldalon Szakmáry Gréta 25 pontig jutott (23 támadás – 46 százalékos hatékonyság és 2 ász) amivel a mezőny legeredményesebb játékosa és egyben MVP-je lett.