U17-es Eb: másfél szett varázslat, de újabb vereség

Lejátszotta negyedik csoportmérkőzését a magyar női válogatott a szófiai U17-es Európa-bajnokságon. Kedden Szerbia volt a mieink ellenfele, amely ellen kifejezetten jól kezdtek a mieink, simán nyerték az első játszmát, a másodikban pedig 12:6-ra vezettek, de ekkor sajnos elszállt az ihletett játék, és végül 3:1-re a szerbek nyertek. Ez egyben azt is jelenti, hogy csapatunk nem juthat már tovább a csoportból.

U17-es Európa-bajnokság, Szófia (Bulgária):

MAGYARORSZÁG – SZERBIA 1:3 (19, –21, –23, –22)

Hriszto Botev sportcsarnok, 100 néző. V: Teixeira (portugál), Kramar Sandl (horvát).

Magyarország: Szabó L. 11, Kiss A. 8, Boskó 6, Vecsey 9, Orosz 5, Sziládi 12. Csere: Kertész (liberó), Tatár 3, Araczki 2. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Szerbia: Tiszma 7, Cvetkovics 17, Szavicsevics 5, Kocsarevics 13, Cirkovics 7, Drobnjak 6. Csere: Gocsanyin (liberó), Taubner, Medved 1, Szavics 11, Iszajlovics. Szövetségi edző: Jovo Csakovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:3, 6:8, 11:8, 12:12, 19:14, 20:17, 24:18. II. játszma: 7:3, 8:5, 12:6, 15:15, 19:16, 20:20, 21:24. III. játszma: 1:7, 5:9, 9:16, 15:18, 18:19, 18:22, 20:24. IV. játszma: 1:5, 3:8, 5:8, 7:12, 11:13, 12:16, 16:16, 20:19, 20:23.

Szó szerint az utolsó esélye volt a magyar csapatnak a továbbjutás kiharcolására a szerbek elleni találkozó, miután a mieink már csak akkor maradhattak versenyben a továbbjutásért, ha mindkét hátralévő mérkőzésüket megnyerik. A kettőből a szerbek elleni tűnt a könnyebbnek, akik egy győzelmet szereztek eddig. Most ismét érződött az az elszántság is a csapaton, ami a bolgárok elleni meccsen. Eleinte felválva vezettek a csapatok, s az első szünetben a déliek vezettek kettővel, de a csapat a pihenő után egyből fordított, majd 14:14 után sorozatban öt pontot szerezve el is húzott. Ugyan valamelyest kezdtek feljönni a szerbek, de aztán csak 19-ig jutottak, így magabiztosan nyertük az első játszmát (25:19).

És nem volt megállás! A második játszmát is fantasztikus elánnal kezdték a lányok, akik nem ismertek elveszett labdát és egész egyszerűen minden sikerült nekik. Hattal is vezettek már a lányok, amikor jött az első hullámvölgy, s ekkor egyenlítettek a szerbek. A vezetést azonban ekkor nem sikerült átvenniük, sőt Orosz Bianka szerváival pillanatok alatt megint három lett a különbség. Sajnos nem sokáig, 20:20 után ugyanis először vezettek a szerbek, sőt a végén három szettlabdájuk is volt, amiből az elsőt értékesítették (21:25).

Sajnos a hullámvölgy a harmadik szett elején sem ért véget, gyakorlatilag az előző játszma 19:16-os vezetése után 16:3-as sorozatot produkáltak a szerbek, akik meg sem álltak 7:1-ig. Valamelyest ugyan sikerült feljebb zárkózni, de aztán a játszma közepén megint a szerbek percei következtek. 10:18-ról indult meg a csapat és sorozatban öt pontot szerezve fel is jött háromra, majd utána egyre. Sajnos ezután megint három szerb pont következett és végül négy szettlabdája volt ellenfelünknek. Hármat azonban sikerült hárítani, a negyediket azonban végül összehozták (23:25).

Sajnos nem sikerült folytatni a jó szériát, megint 1:5-tel kezdődött a játszma, s megint futhattunk az eredmény után. Sajnos nem sok sikerrel, a technikai szünetben már 5 pont volt a különbség. A szett közepén azért sikerült visszazárkózni két pontra, majd megint magára talált a csapat és 16-nál utol is értük a szerbeket. Fej fej mellett haladt a két csapat, 19:19 után pedig Szabó Lili ászával át is vettük a vezetést. Sajnos nem sokáig, ráadásul 20:22-nél a játékvezető megint a kárunkra tévedett. Megint sikerült visszajönni egyre, de így is két meccslabdája volt a szerbeknek, akik végül egy ásszal zárták a találkozót (22:25).

A csapat ezúttal remekül küzdött, de sajnos ezzel a vereséggel már biztos, hogy nem jut tovább. Válogatottunk szerdán, 16:30-kor a csoport éllovasával, Oroszországgal mérkőzik.

Kőnig Gábor: – Azt hiszem a lányok a maximumot kihozták magukból ezen a mérkőzésen. Ahogyan az első másfél szettben játszottak, azzal bárkivel felvennék a versenyt a világon. Sajnos aztán elbizonytalanodtunk és az önbizalomhiány végül végzetes volt. Úgy gondolom, hogy a harmadik és a negyedik játszmában is volt esélyünk győzni, de most valami, vagy valaki nem akarja, hogy nekünk ezen a tornán összejöjjön a siker. Erre van még holnap egy lehetőségünk… és BERKÓ LILI!!!

A csoport további eredményei:
Oroszország – Szlovénia 3:1
Bulgária – Fehéroroszország 3:2

A csoport állása négy forduló után: 1. Oroszország 3 győzelem/11 pont, 2. Bulgária 3/6, 3. Fehéroroszország 2/7, 4. Szlovénia 2/6, 5. Szerbia 2/6, 6. Magyarország 0/1