U17-es Eb: nem hozott szerencsét a péntek 13

Megkezdte szereplését a magyar női válogatott a szófiai U17-es Európa-bajnokságon. A mieink első ellenfele Szlovénia volt, s ugyan az első két elvesztett játszma után sikerült szépítenie a lányoknak, végül szomszédunk győzött 3:1-re.

U17-es Európa-bajnokság, Szófia (Bulgária):

MAGYARORSZÁG – SZLOVÉNIA 1:3 (–18, –20, 22, –14)

Hriszto Botev sportcsarnok, 50 néző. V: Teixteira (portugál), Papadopol (román).

Magyarország: Tatár 5, Kiss A. 12, Boskó 2, Szabó L. 4, Orosz 2, Sziládi 6. Csere: Kertész (liberó), Vecsey 10, Stollár 2, Berkó 2, Manninger, Araczki 5. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Szlovénia: Lorber Fijok 12, Crnila 7, Gorsek 8, Kavcic 1, Jerala 13, Zigon 8. Csere: Banko (liberó), Spoljaric 12, Zdovc 1, Bozic, Rituper 1. Szövetségi edző: Boris Klokocovnik.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:0, 6:3, 6:7, 7:8, 9:13, 12:14, 13:20, 15:21, 18:24. II. játszma: 1:4, 4:5, 8:7, 8:11, 10:11, 11:15, 18:19, 18:23, 19:24. III. játszma: 6:0, 9:5, 15:8, 16:14, 17:17, 19:20, 21:20, 21:22. IV. játszma: 2:7, 6:9, 6:16, 14:22.

Kifejezetten jó hangulatúra sikeredett a péntek déli edzése a lányoknak, ráadásul ezt már jónéhány lány szülője élőben nézte végig, ami tovább emelte a hangulatot a meccs előtt. A csoport első meccsén a fehéroroszok 3:1-re győzték le Szerbiát, míg ezután a házigazdák alaposan meglepték az oroszokat, akiket a döntő szettben vertek. Így viszont háromnegyedóra csúszással kezdődött a mieink meccse.

Tatár Gréta három ászával kezdődött a találkozó, de 6:3 után elbizonytalanodott a nyitásfogadásunk és ezt bizony könyörtelenül kihasználták a szlovénok, akik meg is fordították az állást. A játszma közepén vezettek is négy ponttal, de a mieink ezután nem engedték távolabb őket. Sajnos sokkal közelebb sem, ami elsősorban a sok szervahibának volt betudható. A végén aztán megint a nyitásfogadás akadozott és így aztán végül elég simán elment a játszma (18:25).

Bár a második játszma első pontját is a mieink szerezték, ezután megint a szlovénok akarata érvényesült. Szerencsére Vecsey Fanni is megvillant, s az első szünetben így a mieink vezettek eggyel. De a pihenő az ellenfélnek jött jól, s gyorsan megint három lett közte. Szerencsére sikerült ismét felzárkózni, de fordítani nem. Egyrészt a szlovénok remekül blokkoltak, másrészt, liberójuk emberfeletti munkát végzett a mezőnyben. 18:19 után aztán megint jött egy hullámvölgy és ebből már nem találtuk a kiutat (20:25).

Feladót cserélt Kőnig Gábor, és Berkó Liliána mellé még Araczki Gyöngyvért is behozta. A húzás bejött, mert 6:0-s magyar vezetéssel kezdődött a harmadik felvonás. Ment is a szekér 15:8-ig, de ekkor megint jött egy hullámvölgy és egyre zárkóztak a szlovénok. 19:19 után a vezetést is átvették. Felváltva vezettek a csapatok, de 21:22 után már csak a mieink szereztek pontot és szépítettek (25:22).

Sajnos a remek formát nem sikerült átmenteni a negyedik szettre, villámgyorsan elmentek a szlovénok 7:2-re, hiába kért időt is Kőnig Gábor. Megint nem ment a nyitásfogadás, így aztán megint csak az eredmény után rohant a csapat. Most még ez sem sikerült, 6:9 után kissé szétestek a mieink, az ellenfélnek meg minden bejött, így aztán volt közte tíz is az állás, és innen már nem volt vissza. Sajnos balszerencsét hozott a péntek 13-i meccs… (14:25).

Kőnig Gábor: – Amiről beszéltünk, hogy lazán, teher nélkül játszanak, az sajnos nem jött össze az első két játszmában. Főleg a nyitásfogadással voltak gondjaink. Azért az elég sokat elárul, hogy már az első meccsen pályára lépett az összes játékos. Időnként a cserék tudtak lendületet hozni, így nyertük meg a harmadik játszmát. A továbbiakban próbálunk a saját szintünkön játszani, minél kevesebb hullámvölggyel.