Férfi NB I: a Kaposvár lesz a Kecskemét ellenfele az elődöntőben

Egy mérkőzést játszottak le csütörtökön a férfi NB I-ben, amelyen a Fino Kaposvár idegenben is győzni tudott a MAFC ellen. A címvédő somogyiak így két mérkőzésből biztosították bejutásukat az elődöntőbe, ahol majd a HÉP-Kecskemét vár rájuk.

Férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

MAFC-BME – Fino Kaposvár 1:3 (15, –23, –18, –18)

Tungsram-csarnok, 50 néző. V: Szarka, Ujházi.

MAFC: Kun 8, Eke 5, Bán B. 11, Tar 17, Szabó B. 4, Bakóczy. Csere: Varga D. (liberó), Csépke, Posztós. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

KAPOSVÁR: Vajda 3, Keen 2, Nikolov 8, Nagy J. 9, Nagy P. 20, Bögöly 18. Csere: Pápai (liberó). Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:11, 21:13. II. játszma: 8:7, 12:16, 21:20. III. játszma: 5:8, 8:16, 13:21. IV. játszma: 7:8, 12:16, 13:21.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a Fino Kaposvár nyerte 2–0-ra.

Az elődöntőben a Fino a HÉP-Kecskeméttel, az 5-8. helyért a MAFC BME a Dunaferrel méri össze erejét.

Schildkraut Krisztián: – Gratulálok a fiúknak, jól játszottak és betartották azt, amit megbeszéltünk. Ugyanezt a játékot és hozzáállást várom tőlük a folytatásban.

Demeter György: – Az első játszmában nagyon sokat hibáztunk, amit egy negyeddöntő nem bír el. Ezt ki is használta a MAFC és a második játszma is nagyon szoros volt. A harmadiktól kezdve viszont már domináltuk a játékot.