Otthon is kikapott a Vasas, elődöntőben a Fatum

A Fatum-Nyíregyháza és a Vasas Óbuda párharcának második összecsapását rendezték hétfőn a Folyondár utcában. A fővárosiak – bár időnként közel álltak hozzá – ezúttal sem tudtak csodát tenni és végül 3:1-es vereséget szenvedtek, ami azt jelenti, hogy 2002 után először nem jutottak be az első négy közé a bajnokságban.

Női extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

VASAS ÓBUDA – FATUM-NYÍREGYHÁZA 1:3 (–21, 23, –21, –23)

Folyondár utca, 200 néző. V: Ujházi, Bátkai-Katona.

VASAS: Durst A. 7, Török 18, Bodovics 4, Simic 1, Kostelanská 20, Haneline 11. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Németh A. 8, Cappelli 1, Papp O. Vezetőedző: Jókay Zoltán

NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 5, Matics 16, Kalotai 4, Valdez 14, Fernandez 8, Kalicsanyin 11. Csere: Tóth F., Kundrák (liberók), Villám L. 1, Kotormán, Rutarová 5. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 11:11, 11:14, 17:17, 18:22, 20:24. II. játszma: 2:6, 6:8, 11:10, 12:16, 18:17, 22:18, 22:22, 24:23. III. játszma: 7:3, 8:9, 12:11, 12:14, 16:22, 21:24. IV. játszma: 3:1, 4:5, 8:6, 8:12, 12:14, 14:20, 18:21, 19:23, 23:24.

A két győzelemig tartó párharc végeredménye 2–0 a Nyíregyháza javára.

Óriási küzdelem folyt a pályán, a Vasas megpróbálta megragadni az utolsó szalmaszálat a végjátékokban azonban – leszámítva a második szettet – rendre alulmaradtak a vendégcsapattal szemben. A 3:1-es nyíregyházi siker azt jelenti, hogy ők játszanak majd az UTE-val az elődöntőben, míg a Vasas a Kaposvárral mérkőzik.

Jókay Zoltán: – Szépen küzdöttek a lányok, ezzel nem is volt gond, de sajnos hiányzik a gyilkos ösztön a csapatból. Képtelenek vagyunk megnyerni ezeket a szoros mérkőzéseket…

Hollósy László: – Mind a két csapat dicséretet érdemel, nagyon komoly, hajtós meccs volt. Sokszor elmondtam már, hogy a Nyíregyháza erőssége, hogy hosszú a cserepad, akik most jól szálltak be a meccsbe. Minden pontért óriási csata folyt, ebből most mi jöttünk ki jobban.

(Fotó: vasasvolleyball.hu)

A találkozó utolsó pontja:

Parádés mérkőzésen jutott az Extraliga elődöntőjébe a Magyar Kupa-győztes Fatum-Nyíregyháza. A győztes pont videón!Női Extraliga, négy közé jutásért, 2. mérkőzés:Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 1:3 (-21, 23, -21, – 23).A párharcot így 2-0-ra nyerte a nyíregyházi csapat, amely az UTE együttesével játszik a döntőbe jutásért. A másik ágon a címvédő Linamar-BRSE a Jászberénnyel találkozik.

Közzétette: Magyar Röplabda Szövetség – 2018. március 26.

Március 28., szerda
18:00 Budaörs – TFSE (női NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szolnok – Pénzügyőr (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
Március 29., csütörtök
19:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés), Tungsram-csarnok
Március 30., péntek
15:00 Sümeg – PTE-PEAC (férfi NB I, 9-11. helyért)
Március 31., szombat
17:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)
17:00 Pénzügyőr – Szolnok (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)