Heti program: vasárnap már elődöntő a nőknél

Bár még be sem fejeződött a negyeddöntő, a nőknél a hétvégén már elődöntőket játszanak, igaz, emiatt van még jónéhány kérdőjel is a heti programban.

Az biztos, hogy hétfőn este a Vasas az újdonsült kupagyőztes Nyíregyházát fogadja az extraligában. Ha nyernek, akkor csütörtökön harmadik mérkőzés Nyíregyházán, ha viszont a vendégek győznek, akkor vége a párharcnak. Az viszont biztos, hogy a továbbjutó vasárnap az UTE-val játszik az elődöntőben, míg a másik ágon ugyanaznap a Jászberény látogat Békéscsabára.

A női NB I-ben szerdán a Budaörs és a TFSE játszik harmadik mérkőzést, s annak a párharcnak a győztese vasárnap az MTK-val játssza az elődöntőt. Itt a másik ágon a Haladás utazik Gödöllőre, ugyancsak vasárnap. Elvben már az ötödik helyért is megrendezik az első mérkőzést, de azt végképp nem lehet tudni, hogy ezt Budaörsön vagy a TFSE-nél rendezik, de még a vasárnap sem biztos, csak az, hogy a Palota lesz a vendégcsapat.

Ehhez képest a férfiaknál csak három biztos mérkőzés van: szerdán a Pénzügyőr látogat Szolnokra, másnap pedig a Kaposvár lép pályára a Tungsram-csarnokban, ahol a MAFC a pályaválasztó. Ahol a vendégcsapatok nyernek, ott véget érnek a párharcok, ha viszont a hazai, akkor ott szombaton kerül sor a harmadik találkozóra. Az alsó házban a PEAC látogat Sümegre pénteken.

(Fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)

Március 26., hétfő
19:00 Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza (női extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
Március 28., szerda
18:00 Budaörs – TFSE (női NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 Szolnok – Pénzügyőr (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
Március 29., csütörtök
19:00 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)
19:00 MAFC-BME – Fino Kaposvár (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés), Tungsram-csarnok
Március 30., péntek
15:00 Sümeg – PTE-PEAC (férfi NB I, 9-11. helyért)
Március 31., szombat
17:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)
17:00 Pénzügyőr – Szolnok (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés – ha szükséges)
Április 1., vasárnap
16:00 Linamar-BRSE – Jászberény (női extraliga, elődöntő, 1. mérkőzés)
17:00 MTK – Budaörs/TFSE (női NB I, elődöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Penta Gödöllői RC – Hungast Haladás (női NB I, elődöntő, 1. mérkőzés)
18:00 UTE – Fatum-Nyíregyháza/Vasas Óbuda (női extraliga, elődöntő, 1. mérkőzés)