Meglepetés nélküli péntek – otthonában szerzett előnyt a női kupagyőztes és a férfi címvédő

Három mérkőzést játszottak pénteken, az érdeklődők két női és egy férfi összecsapást láthattak, és egyik helyszínen sem történt meglepetés. A női Extraliga negyeddöntőjében az újdonsült kupagyőztes Fatum Nyíregyháza három szettben verte a Vasast, és előnyt szerzett az egyik fél második sikeréig tartó párharcban. Az NB I Ligában a Budaörs tette meg ugyanezt a TFSE ellen, a férfiaknál pedig a címvédő Kaposvár az elhúzódó első játszma után végül magabiztosan gyűrte le fővárosi ellenfelét.

Női Extraliga, negyeddöntő

Fatum Nyíregyháza – Vasas Óbuda 3:0 (22, 21, 15)

Nyíregyháza, 600 néző. V.: Vári, Adler.

Nyíregyháza: G. Francesco 2, Matic 17, Kalotai, Valdez 7, Fernandez 9, Kalicanin 6. Csere: Tóth F. (liberó), Villám 9, Kotormán. Vezetőedző: Hollósy László.

Vasas: Durst 4, Török 10, Bodovics 2, Simic 8, Kostelanska 8, Haneline 5. Csere: Juhár (liberó), Cappelli 2, Németh A., Papp O. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:16. II. játszma: 4:8, 9:16, 21:20. III. játszma: 8:4, 16:8, 21:12.

Hollósy László: Azt kaptuk, amit vártunk. A Vasas dinamikusan kezdte a mérkőzést, és erre az elején nem találtuk az ellenszert. Amikor ellenfelünk addig remekül játszó feladóját sikerült zónán kívülre kényszeríteni, megoldódtak a gondjaink.

Jókay Zoltán: Bár megvoltak a lehetőségeink, nem voltunk elég kemények, fejben nem bírtuk el a terhet.

Női NB I Liga, negyeddöntő

Budaörsi DSE – TFSE 3:0 (18, 18, 20)

Budaörs, 100 néző. V.: Bibók, Vígh.

BDSE: Kilyénfalvi 5, Szabó L. 5, Radomszki 8, Ostorházi 4, Vezsenyi 13, Szabó D. 5. Csere: Maurer (liberó), Szabó K. 2, Juraszik, Tóth E. Vezetőedző: Balogh István.

TFSE: Kolada 1, Imreh 6, Villám Cs. 7, Zolnai 5, Poór 10, Lynn 7. Csere: Canelle, Horváth R. (liberók), Czakó, Néneth J., Zgyerka-Édes. Vezetőedző: Molnár István.

Férfi NB I., negyeddöntő

Fino Kaposvár SE – MAFC-BME 3:0 (29, 11, 17)

Kaposvár, 300 néző. V.: Halász E., Pőcze.

Kaposvár: Vajda, Keen 5, Nikolov 11, Nagy J. 12, Nagy P. 17, Bögöly 5. Csere: Pápai (liberó), Kiss M., Kulcsár 3, Szabó Barna 1, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

MAFC: Kun 13, Eke 5, Csépke 8, Tar 6, Szabó B. 4, Bakóczy 1. Csere: Varga D. (liberó). Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Demeter György: Tisztában kell lenni azzal, hogy minden ellenfelünk, főleg az elején, jól tud koncentrálni, és megpróbál élni a lehetőséggel. Így történt ez ma is. A második és a harmadik szettben aztán már fölényben játszottunk, és végül a várakozásoknak megfelelően tudtunk nyerni.

Schildkraut Krisztián: Ha az első szettet megnyertük volna, ki tudja, hogy alakul a folytatás. Kis szerencse kellett volna hozzá, de nem sikerült, a második és a harmadik szettben pedig már fogyott a koncentráció.