Előnyben a Jászberény, oda a kaposvári pályaelőny

Szerdán megkezdődött a női extraliga rájátszása. Az alapszakaszt a negyedik helyen záró kaposváriak elvesztették pályaelőnyüket, miután öt játszmás mérkőzésen vereséget szenvedtek a Jászberénytől. A második mérkőzést szombaton játsszák Jászberényben.

Női extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

1. MCM DIAMANT KAPOSVÁR – JÁSZBERÉNY 2:3 (–22, 20, 24, –21, –12)

Kaposvár, 450 néző. V: Mezőffy, Horváth M.

KAPOSVÁR: Fábián 4, Iricsanyin 25, Sitkey 4, Horváth A. 13, Araujo 13, Leidgeb 17. Csere: Csitári (liberó), Harmath 4, Szivós, Kanizsai. Vezetőedző: Zarka Péter.

JÁSZBERÉNY: Adamenya 9, Miklai 14, Ivinkina 19, Bleicher N. 11, Miranda 16, Pintér A. 17. Csere: Lékó, Turi (liberók), Bertók 2, Borsos. Vezetőedző: Deme Gábor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:15, 19:21, 21:24. II. játszma: 8:7, 16:10, 21:15, 24:18. III. játszma: 8:4, 16:15, 18:21, 24:23. IV. játszma: 4:8, 15:16, 19:21, 24:21. V. játszma: 4:5, 7:10, 8:12, 11:14.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Jászberény javára.

Deme Gábor tanítványai az alapszakasz meglepetéscsapata, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem otthonában léptek pályára, és fordulatos, látványos küzdelem végén kerekedtek felül 3:2 arányban. A népes szurkolótábor előtt a hazaiak a második és a harmadik játszmát nyerték, a folytatásban aztán a jobb erőket felvonultató vendégek irányították a játékot. A kaposváriak kulcsjátékosa, a szerb Iricsanyin 25 pontig jutott, a túloldalon Ivonkina volt a legeredményesebb 19 ponttal. A vendégeknél hozták magukat az alapemberek, és a legfontosabb pillanatokban mindig a helyén volt a szívük és a kezük.

Zarka Péter: – A lányok mindent megtettek egy jobb erőkből álló csapat ellen. Ebből a mérkőzésből is tanulnunk kell.

Deme Gábor: – Gratulálok a Kaposvárnak, egy jó mérkőzésen sikerült előnyt szereznünk.

Március 22., csütörtök
19:00 Hungast Haladás – Palota (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
Március 23., péntek
10:00 Hóröplabda Európa-bajnokság, Wagrain (Ausztria)
18:00 Budaörs – TFSE (női NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Fino Kaposvár – MAFC-BME (férfi NB I, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda (női extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
Március 24., szombat
19:00 Jászberény – 1. MCM-Diamant Kaposvár (női extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)